• https://www.facebook.com/ebumedyaa
  • https://twitter.com/ebumedya
Site Haritası
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam137
Toplam Ziyaret746271
EBU MEDYA FUTBOL TURNUVASI 3. HAFTA SONRASINDAN ALINAN DİSİPLİN KOMİTESİ KARARI….


EBU MEDYA DİSİPLİN KOMİTESİ KARARI….

İLERLEYEN HAFTALARDA TUM TAKIMLARIN DAHA DİKKATLİ OLMASI VE TURNUVANIN AHENGİ KONUSUNDA DUYARLI OLMALARI GEREKTIGINI HATIRLATMAK ISTERIZ.

Turnuvamızın 3. Haftası geride kaldı ve geride kalan hafta içerisinde disiplin komitesine gelen durumlar neticesinde kararlar verildi.

- İlk olarak bu hafta oynanan AYYILDIZLAR - HALIÇ CAD. maçının son dakıkalarında pozisyon icabı son adam olarak rakıbe mudahale eden ve hakem tarafından direk kırmızı kart gören AYYILDIZLAR takım oyuncusu MEHMET CAN ENEZ e 1 maç oynamama cezası verilmiştir. Ayrıca MEHMET CAN ENEZ'e daha sonra yapmış olduğu agresif tavırlardan ve rakibe tükürmesinden dolayı 2 maç ayrıca oynamama cezası verilmiş ve toplamda 3 maç oynamama cezası verilmiştir.

- Aynı maçta AYYILDIZLAR takımından TUGAY ÇOŞKUN un, HALİÇ CAD. kalecisi HARUN ÖZBEK e sözlü sataşması ve bu oyuncunun da sözlu karsılık vermesi, Bu diyalogların genelde macın belırlı bölümlerinde devam etmesi ve son olarak HARUN ÖZBEK in rakibine yapmış oldugu söylemden dolayı hakem tarafından direk kırmızı kart görmesi sonucunda oyundan atılmıştır. Ayrıca AYYILDIZLAR oyuncusu TUGAY COSKUN un rakıp oyuncuya fiilen teması da EBU MEDYA gözlemcısı tarafından not alınmıstır.
Maç dan sonra tum olayları gözönüne alan EBU MEDYA KOMİTESİ hem AYYILDIZLAR takımından TUGAY ÇOSKUN a ( kart gormemesıne ragmen), hemde HALIÇ CADDESİ oyuncusu HARUN ÖZBEK e 2 şer maç OYNAMAMA CEZASI VERMİŞTİR.

- Bu hafta oynanan ve belkide haftanın en sessiz en güzel maclarından biri olan ( sarı kart dahi cıkmayan ) ZEYREK SPOR - TAŞ OCAKLARI maçının sonlarına doğru ZEYREK SPOR oyuncusu SERVET DERYAL ile TAŞ OCAKLARI oyuncusu DOGAN DONMEZ karşılıklı olarak birbirlerine sözlü bağırısmalar ile çirkin bir görüntüye sebep olmuslardır.
Maçın hakemının hemen iki oyuncuyu bir den KIRMIZI KART ile oyundan atması sonucunda maç kaldığı yerden devam etmiştir.  EBU MEDYA DİSİPLİN KOMITESI iki oyuncuya da 1 er mac OYNAMAMA cezası verilmesine  karar vermiştir.- Bu hafta oynanan IZ BIRAKANLAR - BOZOK SPOR maçında genel olarak takım oyuncularının bir birlerine oyun kuralları içerisinde agresif ve sert oynadıkları görülmüş, fakat iki takımdan da faul e maruz kalan oyuncuların rakıp takım oyuncularına sözlü olarak diyaloglara girmesi maç boyunca çırkın bır goruntuye sebebiyet vermıstır. 
Özellikle bir pozısyonda faule maruz kalan BOZOK SPOR lu oyuncun rakıbıne donup asırı reyaksıyonla sozlu karsılık vermesı ve pozısyonda olaman IZ BIRAKANLAR takım oyuncularınında karsılık vermesı sonucunda bır sozlu gergınlık olmustur. 
EBU MEDYA KOMITESI OLARAK seyırcı olarak macı takıp eden 6 farklı kısılerden pozısyon hakkında bilgi toplamıstır. Bunun netıcesınde ıkı takımında kaptanı / sorumlusu aranmıs ve bilgilendirmeler yapılmıstır. Ayrıca IZ BIRAKANLAR takımından HUSEYIN TEKIROGLU ve KADIR GUNES in yazılı olarak uyarılmasına karar verılmıstır.


TUM TAKIMLARA BASARILAR DİLERİZ.


  
231 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Forma Sponsorumuz WWW.SPORFORMA.NET