• https://www.facebook.com/ebumedyaa
  • https://twitter.com/ebumedya
Site Haritası
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.50437.5344
Euro8.95808.9939
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret839465
5. HAFTA MAÇLARI SONRASINDA EBU MEDYA DİSİPLİN KURULU KARARLARI:

5. HAFTA MAÇLARI SONRASINDA EBU MEDYA DİSİPLİN KURULU KARARLARI:

5. haftasını oynadığımız turnuvamızda 4 maç ta DOST TAKIMLAR diye tanıdığımız ve yüksek konsantre ve seyir zevki beklediğimiz maçlarda, takımların özellikle birbirlerine ve daha sonra neredeyse hakemin verdiği her karara tepki verip, bir birleriyle tartışmaları TARAFIMIZDAN ÜZÜNTÜYLE karşılanmıştır.

ALTINI ÇİZEREK BELİRTMEK İSTERİZ Kİ '' Hakemlerin verdiği kararlar ne olursa olsun, ard niyetli takımlar ve ARD NİYETLİ oyuncuların oldugunu görüyoruz. Özellikle bazı oyuncuların haftalardır aynı tavır ve davranışlarda bulunduğu dikkatlerden kaçmamaktadır. Tabiki bizler bu duruma kaygısız kalamayız.

EBU MEDYA DİSİPLİN KURULU olarak şağıdaki oyunculara MAÇ OYNANIRKEN KENARDAN yada MAÇ SONRASINDA yaptıkları söylem ve eylemlerden dolayı uyarı cezası verılmesıne karar verilmiştir.
Aynı tavır ve davranışların devamında ise maç cezaları verileceğini belirtmek isteriz.

BALAT SPOR dan RAMAZAN ÜNAL,

MNG KİMYA dan MUHARREM ÇOŞKUN,

ÖRNEKTEPE den SERDAR KARATEKE,

MEVLANAKAPI dan ÖMER BAĞIŞKAN,

BUYUK UMUTLAR dan KEMAL SALİHOĞLU,


Gelelim bu hafta görülen tam 7 KIRMIZI KART a.

1- GÜRSEL MAHALLESİ - HADDİNİ BİLBAO macının son larına yaklasıldığında hızlı gelişen bir kontra atakda GÜRSEL MAHHALLESİ defans oyuncusu MUHAMMED AKSOY son adam olarak topu elle kesti ve hakem tarafından direk KIRMIZI KART ile cezalandırıldı. Normalde bu son adam kartlarına refleks ve talıhsızlık yakıştırması ile 1 maç ceza vermekteyiz. Fakat GÜRSEL MAHALLESİ oyuncusu MUHAMMED AKSOY kart sonrası hakeme turnuvamızla bağdaşmayan bir söylemde bulunmuştur ve sahadan cıkarken kapı kenarında, direk hakeme ettiği aynı söylemi tekrarlamıştır. EBU MEDYA DİSİPLİN KOMİTESİ tarafından GÜRSEL MAHALLESİ oyuncusu MUHAMMED AKSOY turnuvamızdan MEN EDILMIŞTIR.2- BÜYÜK UMUTLAR - BAYRAMPAŞA maçında hakemin verdiği penaltı kararından dolayı, BUYUK UMUTLAR oyuncusu ORHAN ALTUN hakem kararına tepki olarak bir söylemde bulunmuştur ve hakem tarafından önce sarı ve daha sonra EBU MEDYA CALISANLARI tarafından uyarılıp DİREK KIRMIZI KART ile cezalandırıldı. EBU MEDYA DİSİPLİN KOMİTESİ tarafından BUYUK UMUTLAR oyuncusu ORHAN ALTUN a 3 maç ceza vermiştir. Aynı pozisyonda kı elestırı ve davranışlardan dolayı KEMAL SALİHOĞLU na UYARI CEZASI verilme kararı alınmıştır.3- MEVLANAKAPI - BOZOK SPOR maçının son dakikalarında MEVLANAKAPI takım oyuncusu SERVET CANBAZ rakibine yaptığı bir faul sonrasında hakem tarafından 2. sarı kart ve kırmızı kart ile cezalandırılmıştır. Yaptığı faul sonrasında rakibine soylediği söylemden dolayı, daha sonrasında dışarı ile girmiş olduğu diyalogdan dolayı ve maçın genelindeki tavır ve davranışlarından dolayı MEVLANAKAPI oyuncusu SERVET CANBAZ a kırmızı karttan dolayı 1 MAÇ ve diğer durumlardan dolayı ayrıca 1 MAÇ, yani toplamda 2 MAÇ CEZA verilmiştir.

4- Maçlarında 2. sarı kartlardan dolayı KIRMIZI KART gören ADALET 1950 takımından MUSA AL, ZEYREK takımından MERT TULUK, AYYILDIZLAR takımından CAN İNCE ve MEVLANAKAPI takımından EREN DANIŞ a 1 er maç ceza verilmiştir.EBU MEDYA TURNUVASI olarak sizlerden RİCA EDİYORUZ. Lütfen maçlarda AGRESİF TAVIRLAR, HAKEM E VE RAKİBE SOYLEMLERde bulunmayın.

Lutfen maçlarınıza zevk almaya, pazar günlerinizdeki bu güzel aktivitede iyi zaman geçirmeye ve spor yapmaya gelin.

TÜM TAKIMLARA BAŞARILAR DİLİYORUZ.

  
391 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Forma Sponsorumuz WWW.SPORFORMA.NET