• https://www.facebook.com/ebumedyaa
  • https://twitter.com/ebumedya
Site Haritası
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.493413.5475
Euro15.229715.2907
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam85
Toplam Ziyaret925076
2. ZIGANA TURNUVASI 3. HAFTA MAC YORUMLARI
SPOR AŞ : 10 -  F.C ZİCKA: 0
Maça iki takımda  istekli başladı. Ceza sahasını iyi müdafa eden iki takımda rakibini kaleye yaklaştırmayınca uzaktan şutlarla kaleyi yoklamaya başladılar. Maçın ilk golünü atan takım SPOR AŞ takımıydı. SPOR AŞ takımı  attııkları uzun topta , F.C ZİCKA  takımı Kaptanı ŞAHİN GULER  kendi kalesine talihsiz bir vuruşla topu kendi ağlarına atıyordu. 1 – 0  Orta sahanın  sağ tarafından  düzgün bir şut çeken  YUNUS TEKE uzak köşeye  güzel bir gol atıp durumu 2- 0 yaptı. F.C ZİCKA takım Kaptanı ŞAHİN GÜLER  sol kanattan çıkışları ve sert şutlarıyla gölü ararken , takımı organize olmakta güçlük çekiyordu. SPOR AŞ ‘de  ŞENOL BAYRAKTAR  ceza alanı önünde bulduğu boşlukta güzel bir plaseyle takımın 3 golünü attı. 3- 0 Topu domine eden SPOR AŞ takımı top kendilerindeyken güzel bir  pas trafiğine giriyor , topu kaybettiklerinde müthiş bir presle hemen topu kazanıyordu. Organize gelişen atakta YUNUS TEKE kendisinin 2 takımının 4 golünü atıyordu. 4-0 İlk yarıda SPOR AŞ takımın üstünlüğüyle sona eriyordu. İkinci yarı SPOR AŞ ‘de ŞENOL BAYRAKTAR’ ın golüyle başladı. 5 – 0
F.C  ZİCKA takımında bazı oyuncuların sakatlanmaları takımın direncini kırarken , MUSTAFA ALEVİ’in çabaları skor tabelasına yansımayınca SPOR AŞ takımı rahat bir maç oynamasına neden oluyordu. Maçın Yıldızlarından  YUNUS TEKE  harika bir maç çıkarıyor ve gollerine yenisini ekliyordu. 6 – 0 SPOR AŞ ‘den mükemmel organize bir gol daha  YUNUS TEKE , ŞENOL BAYRAKTAR , ve AYHAN BOZTEPE  üçlüsü yaptıkları tek paslarla rakibi adeta yorarken , AYHAN BOZTEPE son sözü söyleyen isim oluyordu. F.C ZİCKA takımı kazandığı duran top’da  SONER DÜZGÜN sert şutlarından birini çıkarırken  SPOR AŞ ‘nin başarılı Kalecisi GÖKHAN IŞIK  kurtarışlarını bir yenisini daha ekliyordu. SPOR AŞ Forveti  ŞENOL BAYRAKTAR  güçlü fiziği top tekniği ve sert şutlarıyla tutulması zor bir oyuncu olduğunu görmemek mümkün değildi.  SPOR AŞ takımı  oynadığı futbolla bu turnuvada ne kadar iddalı olduklarını gösterircesine ciddi oynuyorlar  ve  maçıda  10 – 0 gibi muhteşem bir skorla kazanıyorlardı. Maçın Yıldızı ŞENOL  BAYRAKTAR  oluyordu.

FE – YAPI : 0 – ADİYARO SPOR : 4
İki  takımda oyunu hırslı ve iştahlı başladılar. Maçın başlarında iki takımda birbirlerine üstünlük kuramazken ilk  5 dakika  golsüz geçiyordu.  FE YAPI ‘da TOLGA YILDIZHAN  kullandığı firikikte ADİYARO SPOR   Kalecisi  AHMET ÖZ  adet topla fotoğraf çektiriyor  ve  topu harika çıkardı.  İlk yarının sonlarına gelinirken dişe diş bir mücadele seyrediyorduk. İki takımda skor üstünlüğü sağlayamazken FE YAPI  takımında  HASAN AKMEŞE ‘nin çektiği mükemmel şutlar ADİYARO  SPOR  Kalecisi AHMET ÖZ  kalesinde fantastik kurtarışlarına devam ediyor ve topları harika bloke ediyordu.  İlk yarı her iki takımın atakları sonuca yansımayınca maçın devre arasına berabere giriyorlardı. İkinci yarı başladığında  iki takımında istek ve arzusunda bir değişiklik yokken her iki takımda golü bir an evvel bulmak  istiyordu. ADİYARO SPOR  takımı  savunmada geçen haftalara göre daha fazla pozisyonlar verirken,  FE- YAPI takımı buldukları pozisyonları değerlendiremiyorlardı. Maçın ilk golünü atma şerefine nail olan MEHMET ASLAN gol perdesini açıyor ve ADİYARO SPOR takımı maçta 1-0 öne geçiyordu.  Sahada üst düzey bir futbol  oynanırken hırs , mücadele,  sertlik,  üst seviyelerdeyken, eksik olan tek şey goldü diyebiliriz. ADİYARO  SPOR takımı maç boyunca  sabırlı ve  sinirlerine hakim olan takım oluyor ve ikinci golüde bulmakta zorlanmazken ,  MEHMET ASLAN  ile bir gol daha bulup maçta 0-2 öne geçiyorlardı. Maçın sonlarına doğru 2 gol daha bulan ADİYARO SPOR takımı bu zorlu ve çekişmeli geçen maçı  0-4 kazanmasını biliyorlardı.  İki takımda centilmenliğini maçın sonuna kadar  sürdürken ,bizlere  seyir zevki yüksek bir maç izlettikleri için tebrik ediyoruz.  Maçın Yıldızları ise ADİYARO SPOR ‘da Kaleci AHMET ÖZ kurtarışlarıyla kalesini gole kapatırken MEHMET ASLAN attığı gollerle takımına hayat verdi.

KADİR  UNITED : 6 -  KARADENİZ FIRTINASI : 3
Birbirlerini iyi tanıyan  iki takımın mücadelesi hız başladı. Eşitliği ilk bozan isim ERMAN EZEL  gol perdesini maçın başında bulduğu golle KARADENİZ FIRTINASI  0 - 1  öne geçiyordu. Sahadaki mücadele ve kazanma hırsı hat safhadayken , bir nevi  müsabaka  derbi  maçı havasında geçiyordu.
Maçın başlarında   KARADENİZ FIRTINASI takımı fırtına gibiydi ama buldukları pozisyonları kale direğine nişanlarken , farkı açma fırsatını ellerinden kaçırıyorlardı. Maçta eşitliği sağlayan isim KADİR UNITED  orta sahasının vazgeçilmez ismi  GÖKHAN ENGİN’DEN geldi. 1-1   KADİR UNITED  ‘da Kaptan SÜLEYMAN  ŞAHİN  takımın ikinci golünü atarak  durumu  2-1 getirirken , ilk yarıyıda önde kapatan takım oluyorlardı. İkinci yarı KADİR UNITED ‘da  oyuna giren Turnuvanın Yıldız Forvet oyuncusu ARİF GÖKSU  girdiği ilk pozisyonda topu ağlarla buluşturmak onun için hiçde zor değildi. 3- 1 Golün santrasında KARADENİZ FIRTINASI farkı 1 indirdi. 3-2  KADİR  UNITED  Kaptanı SÜLEYMAN ŞAHİN  farkın kapanmasına  izin vermiyor sağ kanattan  aldığı top aut cizgisine yakın yerden vurduğu muhteşem şutla durumu   4-2 ‘ye getirdi. Maçı bırakmak istemeyen KARADENİZ  FIRTINASINDA yabancı  oyuncusu PAPA THANE  oyuna ikinci yarı dahil olurken attığı golle farkı tekrar  1 indiriyordu. 4-3  KADİR UNITED  organize geliştirdiği atakta altı pas üzerinden çektiği  şutta herkesin  gol dediği bir anda  Kaleci GÜRCAN KARAKAŞ topu  harika çıkarıyordu. Bu sefer KARADENİZ FIRTINASI  atağında  APO  KILIÇ  rakip kaleye gönderdiği  füze   Kaleci  ONUR  YILDIZ  güzel  bir refleksle topu uzaklaştırırken , rakibine beraberlik şansı  tanımıyordu. Maçın sonlarına doğru KARADENİZ FIRTINASI  topu  rakip  alanda oynuyor ve beraberlik  golünü kovalarken , KADİR UNITED takımı kontra toplarla etkili olmaya çalışıyorlardı. KARADENİZ  FIRTINASI  maçın son anlarında beraberlik golünü bulamazken KADİR UNITED takımı kontra ataklarla   buldukları  pozisyonlarda  ARİF GÖKSU  ile buluşturup onun ayağından bulduğu gollerle bu zorlu derbide kazanan takım olurken , maçıda 6-3 kazanmasını biliyorlardı.  Maçın Yıldızı İkinci yarı oyuna  giren  ARİF  GÖKSU takımını  rahatlatan isim oluyordu.

HAMZALI  SPOR : 8 – AKSU SPOR : 6
İki  takımda maça birbirlerini tartarak , kontrollü başladılar. Maçın ilk tehlikeli  atağı  AKSU SPOR  orta sahası       OĞUZ  MELKELİ’ nin sert şutunda HAMZALI  Kalecisi  UFUK ÇAKAL  ben buradayım diyor ve gol izni vermiyordu. AKSU SPOR  savunmasından  kaleciye gelen topu Kalecinin eline alması maçın hakemi tarafından çift vuruş ihlali kararı verirken , topun başına geçen HAMZALI’dan  GÖKHAN GÜZEL  topu  iğne deliğinden geçirdi. 1 – 0 Santrasında rakip kale yarı sahasının  ceza sahası önünde kazanılan faul atışından AKSU SPOR  takımından OĞUZ MELKELİ  topu ağlara gönderirken HAMZALI  takımının gol sevincini kısa tuttu ve durumu eşitliyen golü buldular. 1 -1 Kaleyi uzaktan yoklayan AKSU SPOR  orta saha oyuncusu OĞUZ MELKELİ  HAMZALI  Kalecisi UFUK ÇAKAL  gol izni vermiyordu. HAMZALI  SPOR  geliştirdiği  organize  atakta son pasında topu SELMAN  YILMAZTÜRK  boş kaleye yuvarlıyor ve maçta  2-1 öne geçiyorlar. AKSU SPOR  santrasından sonra  topu SELMAN  ile buluşturan GÖKHAN
 3 golün asistini yapıyordu. 3 – 1 Maçı bırakmayan AKSU SPOR takımında OĞUZ MELKELİ kendisinin ve takımının  2 golünü atarak farkı 1 indiriyordu.  3- 2  AKSU SPOR  takımı ilk yarının sonlarına doğru ataklarını sıklaştırırken , HAMZALI SPOR  oyunu  biraz geride karşılıyor ve kazandıkları toplarla rakip takım yarı sahasında tehlikeli olurken , sol ayağını raket gibi kullanan  GÖKHAN GÜZEL  uzak köşeye sert bir şut çekiyor  ve kalecinin bakışları arasında top ağlarla buluşuyor. 4 – 2 İlk yarıda HAMZALI SPOR üstünlüğüyle tamamlanıyordu. İkinci yarıda  iki takımda maça  aynı oyun anlayışıyla başladılar. HAMZALI SPOR  topun kendilerinde kalması için bol pasla rakibini yıldırmaya çalışıyor. AKSU SPOR takımı  ise bir an önce gölü bulup farkı 1 indirmeye cabasındayken  HAMZALI SPOR  kaptıkları topu   GÖKHAN GÜZEL  ile buluştururken  hemen  pasında   SELMAN  YILMAZTÜRK topu ağlara gönderiyordu.   AKSU SPOR  takımı  TOLGA ORAL  ve OĞUZ MELKELİ’ nin  çabalarıyla goller bulsalarda  HAMZALI SPOR  takımında GÖKHAN GÜZEL  ve  SELMAN YILMAZTÜRK ‘ü durduramadılar. Liderlik mücadelesi  veren  iki  takımın maçında müsabakadan galip ayrılan takım  8-6  HAMZALI  SPOR  takımı oluyordu.  Maçın yıldızı bu maçta orta saha oynayan GÖKHAN GÜZEL yaptığı  asistlerle ve her zaman alışık olduğumuz  attığı sert şutlarla takımını sahadan galip ayrılmasını sağlayan oyuncuydu.

F.C AKTER : 6 – ALEYNA DÖKÜM : 6
Muhteşem  bir  tempoyla başlayan bu zorlu maç  , ilk düdükten itibaren seyir zevki  güzel  olacağını bizlere  belli ediyordu. İki tarafda karşılıklı ataklarla rakip kaleyi zorluyordu.  ALEYNA DÖKÜM ‘de  BİROL GÜVEN ‘in harika şutu direkte patlıyordu. ALEYNA  DÖKÜM  Defans oyuncusu YUSUF GEZEN orta sahadan mükemmel  bir şutla maçın ilk golünü attı.0 -1  Hemen ardından  yine  ALEYNA DÖKÜM  oyuncusu  ŞENOL  ŞENGÜL  estetik  bir şutla  takımının ikinci  golünü  attı. 0 – 2  ALEYNA  DÖKÜM’de  YUSUF GEZEN  kornerden gelen topu  HÜSEYİN ‘le  verkaç  yaparak  uzaktan güzel  bir şut  daha çekerek  kendisinin 2  takımının 3 golünü atıyordu. 0 – 3  F.C AKTER  takımı yetenekli  adamlardan kurulu  fakat  ilk yarıda maçın başlarında  organize olmakta  zorlanıyordu.  F.C AKTER  takımın başarılı orta saha oyuncusu  OĞUZ YAVUZ  kazandığı  topu  alda at dercesine  verdiği  pası iyi değerlendiren  FURKAN  KARABUL  takımının  ilk golünü atıyordu. 1 – 3  Golden hemen sonra ceza sahasında topla buluşan  sahanın genç ismi  F.C AKTER  takımından  FURKAN  KARABUL  ile bir gol daha bulup farkı  bire  indiriyorlardı. 2- 3  İlk yarının sonlarına doğru 2 gol daha bulan F.C AKTER takımı müthiş bir geri dönüş yapıyor , ilk yarı bittiğindede  devreye 4-3  önde giriyorlardı. İkinci yarı maç başladığında tempo  gene çok yüksek , iki takım oyuncularıda  bu maçı kaybetmek istemiyordu.  ALEYNA DÖKÜM   iyi  başladığı maçı bir anda geri düşmüşlerdi. İkinci yarıda maçta  ilk golü bulan takım ALEYNA DÖKÜM oluyor , BİROL GÜVENİN  kaydettiği  gol   takımına beraberliği  getiren isim oluyordu. 4 – 4 ALEYNA DÖKÜM takımından YUSUF GEZEN  bir gol daha atarak takımını tekrar öne geçirdi. 4- 5  Maçın sonları yaklaştığında iki takımdada  sinirler iyice gerilmişti. F.C AKTER  UĞUR BALKAN  ayağına gelen topu ağlara gönderirken maçta beraberlik vardı . 5 – 5  Golün hemen  sonrasında  UĞUR  BALKAN  takımına bir gol daha kazandırarak maçta bir anda  6-5 öne geçmişlerdi. Maçın son dakkasına doğru ALEYNA DÖKÜM  beraberlik golünü araken BİROL GÜVEN’in ayağından bulduğu golle mağlubiyetten son anda kurtulmuşlardı.  6 - 6   Maçta beraberlik vardı.  Bu  çekişmeli  ve zorlu müsbakanın , gel giti bol olan   olan ,maçın hertürlü sonuca  açıktı  diyebiliriz. Kazananın farkı 3  çıkarıp liderliğe iyice garantiliyecek olan müsabakadan kazanan olmadı ve puanlar eşit olarak dağıtıldı.  Maçın göze batan oyuncuları ALEYNA DÖKÜM  takımından  YUSUF GEZEN  yaptığı savunmanın dışında attığı 3 golle takımını ipten aldı.  F.C AKTER takımında FURKAN KARABUL   bu  maçta kusursuz oynadı  ve takımın eniyisiydi.

F.C FIRTINA  : 3  YILDIZ  TABYA : 17
Maç düdüğü çaldığında etkili oynayan topun hakimi olan takım  YILDIZ  TABYA takımıydı. Maçın 1 dakkasında  buldukları gol ile adeta maça 1-0 önde başaldılar.Oyun üstünlüğünü elinde tutan  YILDIZ TABYA takımı  sırasıyla AHMET  TOSUN   , MUSTAFA ERDOĞAN ,  ve KUBİLAY CANIM  üçlüsünün  top teknikleri  ve birbirleriyle olan uyumu  göz kamaştırırken , istedikleri her  pozisyonda  bu üçlü  kısa paslarla  , ince çalımlarla ,  gol atmakta hiçde  zorlanmıyordu. Daha ilk yarı bitmeden skor’u  7-0 yapıyordu. F.C FIRTINA takımı atağında AYKUT SARI çektiği sert şut YILDIZ TABYA kalecisi HASAN YAMAN  tarafından çıkarılıyordu.İlk yarı bittiğinde YILDIZ TABYA takımı devreyi  8-0 öndeydiler.İkinci yarının başlama düdüğü çaldığında  F.C FIRTINA  takımının  orta sahadaki başarılı ismi AYKUT SARI  çok sert  vurduğu topu HASAN  YAMAN köşeye  uzuyordu ve adeta fotoğraf çektiriyordu. İkinci yarıda  maçın hakimi YILDIZ TABYA SPOR  takımı olurken  BURAK YILDIZBAŞ  defanstan aldığı topu bekletmeden öyle bir şut çıkardiki  herkesin bakışları arasında topun adresi   iki direğin birleştiği nokta olan 90  gdiyordu.  Farkın açılmasına rağmen mücadeyi bırakmayan  F.C FIRTINA takımı AYKUT SARI  2 gol   VE  YUSUF ATABAY ‘la   1 gol bulup  takımlarının öne çıkan oyuncuları  oluyordu.  Maçın sonunda  KUBİLAY CANIM savunmada aldığı topu bekletmeden çektiği harika şut herkesin şaşkın  bakışları arasında gol olurken BURAK YILDIZBAŞIN attığı gole nazire yapıyordu sanki. Haftanın en güzel gollerinden biri oluyordu.  Maçın hakeminin son düdüğü çaldığında YILDIZ TABYA  maçı  17  - 3 kazanıyordu.Takım olarak müthiş bir maç çıkaran YILDIZ TABYA   ‘da  Maçın adamları  çalışkanlıklarıyla  ve  attıkları gollerle  KUBİLAY  CANIM  ve   BURAK  YILDIZBAŞ  takımlarının görünmez kahramanlarıydı.

YAKUPLU GENÇLİK :  5 – RÜYA SPOR : 10
İki  takımda  kontrollü  ama bir o kadarda istekli başladı. Kazandıkları  topla   SELAHATTİN  SİNAN  ‘la hızlı atağa çıkan RÜYA SPOR  takımı  BATUHAN  UZER’in düzgün vuruşuyla  takımını 0-1 öne geçirdi. Hız kesmeyen  RÜYA SPOR takımı  ONUR  ÖZDEMİR  attığı golle farkı iki’ye çıkardı. RÜYA SPOR  BATUHAN   ve  ONUR’un  verkaçlarla  ilerledikleri  pozisyonda son noktayı koyan  isim yine  ONUR ÖZDEMİR  oluyordu.  YAKUPLU GENÇLİK  takımında  EMRAH  KARALAL  önüne gelen topu  düzgün bir vuruşla takımının ilk golünü attı. RÜYA SPOR  ‘da orta sahanın dinamosu  SELAHATTİN  SİNAN  orta sahanın  solundan  mükemmel  bir gol atarak  seyircileri ayakta  alkışlatacak bir gole imza attı. İlk yarı RÜYA SPOR   devreyi  1- 4 önde kapattı.  İkinci yarı   RÜYA SPOR  ‘dan BATUHAN’ın golüyle  başladı. 
1 – 5  RÜYA SPOR  takımında ONUR ÖZDEMİR  ayağındaki topla  muthiş  slalomlar yaparak attığı çalımlardan sonra Kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda gene aynı slalom yaparak kaleciyide geçerek  topu kaleye gönderdi. 1- 6 Maçta iyice rahatlıyan RÜYA SPOR takımı rahat bir maç çıkarıyordu.YAKUPLU GENÇLİK  takımı  maçta  DEVRAN YALÇINKAYA ile  ayakta kalmaya çalışıyorlar ve ikinci yarıda buldukları 4 gol onlara yetmiyordu.  Maçın bitiş düdüğü çaldığında  5 - 10 RÜYA SPOR takımı  rahat  bir galibiyet alıyorlardı. Maçın göze batan oyuncuları attığı güzel gollerle  ONUR  ÖZDEMİR  olurken  SELAHATTİN  SİNAN  takımının atakları yönlendiren ismiydi.

F.C  REAL TEPE : 1 -  SERHİLDAN  : 10
SERHİLDAN takımı  top  hakimiyetini  rakibine  vermek istemediği  maçın ilk düdüğünden itibaren belli ediyordu. Maçta  5 dakika dolmak üzereyken  SERHİLDAN takımının  orta sahadaki Yıldızı BİLAL ŞAHİN arka arkaya attığı  2 golle farkını ortaya koyuyordu.SERHİLDAN takımının ileri ucundaki MESSİ’si MAHMUT  ŞAHİN topla  rakip sahada 2-3 tane yaptığı şık hareketten sonra uzak köşeye  attığı golle gene herkese kendini hayran bıraktı. F.C REAL TEPE takımı genelde topla oynama oranı kötü değildi ,  savunmadan iyi toplar çıkarırken orta sahadadan hucum hattına atacak oyuncu bulmakta zorlanıyorlardı ,  bunda EGE KARAGULER’in  maçın başındaki sakatlığı onları zor durumda bıraktı.SERHİLDAN  takımı  kurdukları 3lü savunmada RAMAZAN TUYRAN ,  ORHAN DEMİR , LOKMAN GÜNDÜZ  rakip takıma maçın başından sonuna kadar adım atacak yer bırakmadılar ,tabiri caizse eğer kale gibi savunmaları vardı. Kaleci  MUSTAFA  ACAR’ a bu maçta fazla iş düşmedi diyebiliriz. Orta sahada BİLAL  ŞAHİN takımını bir şef gibi yönetirken  Yerli Messi  olan  MAHMUT  ŞAHİN  ile golleri buluyorlardı. İlk yarı devreye önde giren takım SERHİLDAN takımı oluyordu 0 – 5  İkinci yarıda oyun disiplininden kopmayan  SERHİLDAN takımı oyuna aynı iştahla oyunuyorlardı. F.C REAL TEPE takımı oyuncularının bireysel yetenekleri  gözlerden kaçmazken özellikle EMRE  ÇUBUKCUN’ UN ayağından top almak  pek mümkün değildi ama takım olarak  fizik kapasiteleri yüzünden ikili mücadelelerin  nerdeyse hepsini kaybediyorlar ve rakip takımın sağlam savunmasını aşamıyorlardı.MAHMUT  ŞAHİN gollerine devam ederken  SERHİLDAN takımı maçta 8’ inci golü bulmuşlardı. İkinci yarı oyuna MAHMUT ŞAHİN’in  yerine  giren  VEYSEL  ACAR  sol çaprazdan kalecinin üstünden  attığı aşırtma golü görülmeye değerdi. F.C REAL TEPE takımın ayakta kalan tek ismi EMRE  CUBUKCU takımının tek golünü atan isimdi.Maçın bitiş düdüğü çaldığında SERHİLDAN takımı maçı 1 -10 kanmasını bildi. Maçın göze bata oyuncuları SERHİLDAN takımının savunma oyuncusu ORHAN DEMİR  bu maçta kaya  gibiydi ,rakip takıma adeta nefes aldırmadı. Orta sahada BİLAL ŞAHİN takımını iyi yönlendiren isimken takımın gol yükünü çeken MAHMUT ŞAHİN   gol makinesi  gibi her topu gol yapmasını bildi.F.C REAL TEPE takımında ÇAĞDAŞ AKDAĞ ve EMRE  CUBUKCU  takımları yenilse de bireysel olarak iyi bir maç çıkardılar.

FORMAHANE  :  1 – HALKYUFKA : 12
Maçın ilk 10 dakikası iki takımda dişe diş bir maç seyrettirdi.HALK YUFKA takımı oyuncuları ilk yarı dengele  geçen maçta  daha etkili başlayan taraftı. BARIŞ ÜNSAL ile ilk golü bulan takım HALK YUFKA takımı ikinci golde UĞUR GIVCI’NIN getirmiş olduğu topu kaleyi karşıdan gören bir pozisyonda düzgün bir vuruşla gol yapmasını bildi. Hemen ardından BARIŞ ÜNSAL bir gol daha atarken HALKYUFKA takımı maçta iyice rahatlıyordu. FORMAHENE SPOR takımı hızlı hücumlar geliştirirken topu rakip yarı alana yıksalar da sonuca gidemiyorlardı. FORMAHE SPOR takımı hücum oyuncusu kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu ağlara gönderecekken HALK YUFKA  forvet oyuncusu BARIŞ  ÜNSAL forvetten koşarak rakip oyuncunun topuna mükemmel bir şekilde müdahale ederken  takımını bir gol yemekten kurtarırken takımını atağa kaldırdığı pozisyonda da savunma oyuncusu ALİCAN’IN  golü geliyor ve maçta skor 0-3  Yediği gollerden sonra gardı iyice düşen FORMAHANE takımı maçtan iyice kopmuşlardı. İlk yarının sonlarına doğru UĞUR GIVCI orta sahanın sol çaprazından çektiği şut gol oluyor bizlere mükemmel bir gol seyrettiriyor. İlk yarının sonlarına doğru iki gol daha bulan
HALK YUFKA takımı maçın  ilk yarının bitiş düdüğü çaldığında   0-6  öndeydi. İkinci yarının başlamasıyla  HALK YUFKA takımı BARIŞ ÜNSAL’IN sol çaprazdan getirdiği topu UĞUR GIVCI ile buluşturuyor ve oda güzel bir vuruşla  skor’u   0-7 yapıyordu. ALİCAN’IN önderliğinde HALK YUFKA takımı savunması rakip takıma gol fırsatı vermiyordu. Savunmanın diğer isimleri FATİH ÇAKIR ve ONUR AZMAN iyi bir maç çıkarıyorlardı. Maçın bitiş düdüğüyle beraber HALK YUFKA takımı 1-12 farklı bir skorla galip gelmesini bildi. Maçın göze batan oyuncuları HALK YUFKA takımından ALİCAN AYDIN, UĞUR GIVCI ve BARIŞ ÜNSAL bu takımın olmazsa olmalarıydı.

BİTLİS  KARTAL : 12 - SÜMERSPOR : 6
Maçın başlama düdüğü çaldığında iki takımda golü düşünüyorlardı.  İlk gol SÜMER SPOR HALİL DENİZER ‘DEN  geldi. Yediği  gole  BİTLİS  KARTAL  2 dk sonra cevap veriyor  ve maçta beraberlik vardı. 1 – 1  BİTLİS  KARTAL  beraberlik golünü bulduktan sonra oyunun hakimi olurken  rakiplerine top göstermiyor du , bunda  İBRAHİM AYSALAR  ve  İSMAİL ÇETİNBAŞ  hucum hattında uyumları ,top teknikleri görülmeye değerdi  ve takımın skor  yükünü çekiyorlardı. Savunmada  NEŞAT KARTAL ve ÖMER ÇELİK   son adamlar olurken rakip takımın hucumlarına  ilk yarı boyunca  pozisyon vermiyorlardı. SÜMER SPOR ilk  yarıda yokları oynarken ,  orgineze olamaktada sıkıntı çekiyorlardı. Kaptan HALİL DENİZER hırslı ve istekli oyunu gözlerden kaçmazken takımını ateşlemeye çalışıyor maça ortak olmaya istiyordu. İlk yarı oyunu domine eden BİTLİS KARTAL  takımı devreye  6-1 önde giriyordu.  İkinici yarı başladığında İBRAHİM AYSALAR  gollerine devam ederken BİTLİS KARTAL takımı  farkıda iyice açıyorlardı. İkinci yarı tempo düşükken bunda BİTLİS KARTAL takımının skor olarak büyük bir avantaj  yakalamaları , oyunu  rolentiye almalarına neden oldu.SÜMER SPOR takımının Forvet oyuncusu YILDIRAY AKSU  ikinci yarının ortalarında oyuna ağırlığını koyarak peş peşe bulduğu  gollerle takımının farkı birazda olsa kapatmasını yardımcı olurken  ,  kornerden direkt  kaleye attığı  gol maçın güzel gollerinden biriydi. BİTLİS KARTAL takımı maçın başından sonuna kadar üstün olan takımdı ve maçıda  12 – 6 kazanmasını bildi. Maçın göze batan oyuncuları İBRAHİM AYSALLAR ve İSMAİL ÇETİNBAŞ takımlarının fark yaratan oyuncularıydı.

GENÇLER GÜCÜ : 5 – YAVUZ SİLVER : 1
Maç başladığında iki takımda istekli ve arzulu başladılar.Maçın ilk golünü atan GENÇLER GÜCÜ takımı  Rakip Kaleci FERHAT BULGAN top istediği gibi uzaklaştıramayınca takipciliğini konuşturan ONUR BUĞRA YÜKSEL  topa hamlesi sonucu  golünü atarak takımını 1-0 öne geçirdi. YAVUZ SİLVER savunması maçın ilk dakkalarında yaptığı bireysel  hatalar  gözlerden kaçmazken bunları iyi değerlendiren ONUR BUĞRA YÜKSEL  araya girerken  FERHAT BULGAN  ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda kaleciyi geçemedi. Maçın ilk 10 dakikası karşılıklı ataklarla geçerken  GENÇLER  GÜCÜ takımı kondisyon ve  fizik kalitesi daha iyi olan takımdı ve maçın ilerleyen dakkalarında  farklarını belli etmeye başladılar. YAVUZ SİLVER  tamda oyundan düşecekleri   dönemde golü  ÖZCAN ÇELİK ile buldurlar. 1- 1  GENÇLER GÜCÜ genelde topun arkasında kalıp GÖKHAN DOĞDU ve SALİH ALACA savunmadaki sağlam duruşları gözlerden kaçmıyor. RAŞİT  GÜNGÖR  orta sahanın göbeğinde hem savunma anlayışı hemde kesiciliği kusursuzdu. Hücuma dönük orta saha oyuncusu  ALİ KÖSEOĞLU maçta temposu hiç düşmezken ileri hücum hattında HALİL ALAN ve özellikle ONUR BUĞRA YÜKSEL yapmış oldukları  Basklı pres ile rakip savunmayı zorluyorlardı. İlk yarının sonlarına ONUR BUĞRA YÜKSEL orta sahadan aldığı topu biraz sürdükten sonra harika bir şut çıkardı bizlere harika bir gol seyrettirdi. 2-1   Bu golden hemen sonra ONUR BUĞRA YÜKSEL bu sefer HALİL  ALAN yaptığı asistle farkı 2 ‘ye çıkardılar. 3-1 Ataklarını hiç ara vermeyen GENÇLER GÜCÜ takımı gene atakda olduğu sırada ONUR BUĞRA YÜKSEL bizlere öyle bir gol seyrettirdi ki herkes bu gole hayran kaldı. Ceza sahasının çizgisini sol çapraz tarafında bulunan ONUR top önüne sekerken, topla birkaç sektirme hareketinden sonra havada sıçrayıp çektiği röveşata uzak direğe 90 tabir edeceğimiz yere gitti ve haftanın en güzel gollerinden birini seyrettik. İlk yarının son golüydü ve GENÇLER GÜCÜ takımı ilk yarıyı 4-1 önde kapatan ekip oluyor. İkinci yarı başladığında tempo ve istek arzu gene ilk yarıdaki gibiydi. İkinci yarı YAVUZ SİLVER takımı maçtan kopmak istemiyor ataklarını sıklaştırıyor ve
pozisyonlar bulurken GENÇLER GÜCÜ kalecisi ŞEVKET ACAR kalesini gole kapatıyor güzel kurtarışlarına şahit oluyorduk. İkinci yarıda 1 gol olurken golün ismi ALİ NAZLI attığı serbest vuruş golü ile farkı 4 çıkarıyor.
İkinci yarının şansız ismi HALİL  ALAN bulduğu 2-3 müsait pozisyonda topu kale direğine nişanlandı. Maçın bitiş düdüğü çaldığında GENÇLER GÜCÜ takımı net bir skor la maçı 5-1 kazanmasını bildi.Maçın adamı kesinlikle ONUR BUĞRA YÜKSEL ,  attığı birbirinden güzel gollerin yanı sıra hırslı ve inatcı yapısıyla takımını ateşleyen isimdi.

F.C  MEVLANAKAPI :  3 – ATLETİCO JUNIOR :  4
Maçın başlama düdüğü çaldığında bizleri o kadar güzel bir maç bekliyor diki  iki takımda oynadıkları futbolla bizlerin beklentilerini fazlasıyla  karşıladı diyebiliriz. ATLETİCO JUNIOR takımı maça daha iyi başlayan takımken FATİH  YILMAZ , GÖKHAN ZAMUR, ile pozisyonlara girdiler. Gol  yoktu  ama gol geliyorum diyordu.FATİH YILMAZ  ceza sahasından  çektiği sert şut rakip takım oyuncusunada hafif değerken Kaleci FATİH HARDAL kontrpiyede kalarak  maçın ilk golü geldi. 0- 1 MEVLANAKAPI takımı yediği gole cevap fazla geçikmezken SEZGİN  ER  sol çaprazdan uzak köşeye çektiği şut   sanki eliyle bırakmışçasına golünü atıyordu.  1- 1 Maçın ilk 10 dakikası daha baskın olan takım ATLETİCO JUNIOR takımıyken , 10dk sonrası MEVLANAKAPI daha atak olan takımdı ve BEKİR ALTAN ve SEZGİN ER ile pozisyonlara giriyorlar ve ATLETİCO JUNIOR kalecisi  ALİ KAVAS rakip takıma oyuncularını kaleyi kapatıyordu. MEVLANAKAPI takımının baskılı oyunu ATLETİCO JUNIOR takımına otomatik olarak yada kendi taktikleride olabilir savunma ve orta sahayı kalabalık tutarken kaptıkları toplarla hucuma çıktılar ve bu oyun yapıları sayesinde 2 gol daha bularak maçta bir anda 2 farkı buldular.1-3  Aynı senaryo MEVLANAKAPI takımı içinde geçerli olabilirdi ama ellerine geçen fırsatları iyi değerlendiremediler. İkinci yarının sonlarına doğru her iki takım kalecisi FATİH HARDAL ve ALİ KAVAS harika toplar çıkarırken maçta da skor olarak düşük kalmasındaki iki etken isimdi ama savunmaları unutmamak lazım EYÜP AYNALI kaç defa topun önüne atladı biz sayamadık kendisi bu maçta  cansiperane oynarken FATİH YILMAZ rakip takım oyuncularına nefesini enselerinde hissettirdi. MEVLANAKAPI takımı savunması genelde kontra yakaladıkları için çaresiz kaldılar. İlk yarının sonlarında EYÜP AYNALININ kafa vuruşu direkten dönerken takımı 1 golden oldu. MEVLANA KAPI takımı kazandığı  faul sonrası  rakip ceza sahasına yapılan ortada  BEKİR ALTANDAN şık bir kafa golü gelirken ATLETİCO JUNIOR takımı savunması o anda ne düşünüyorlardı  merak  konusuydu. 2-3  Seyir zevki mükemmel geçen ilk yarının sonucu 3-2 ATLETİCO JUNIOR  takımı devreye önde girdi.  İkinci yarı başladığında MEVLANA KAPI  daha atak olan takım olurken SEZGİN ER ve BEKİR ALTAN ile sonuca gitmeye çalışıyorlardı. SEZGİN ER ikinci yarıda öyle bir gol kaçırdı ki maçın stresindenimdir bilinmez önüne düşen topta bomboş kaleye yerine topu auta gönderdi. ATLETİCO JUNIOR takımı kazandığı frikikte topu ağlara gönderen isim GÖKHAN ZAMUR olurken, harika bir gol izliyorduk. 2-4  Her iki takımın kazanma hırsı o kadar yüksekti maçta sertlik düzeyi üst seviyedeydi. Her iki takım oyuncuları sakin kalarak kendilerini oyunda tutmasını bildi. MEVLANAKAPI takımının orta sahadaki dinamosu HAKAN SARI oyundan çıkarken savunma anlayışı 2 plana bırakmışlardı. Kazanılan serbest vuruşta BEKİR ALTAN topu iğne deliğinden geçirirken günün başarılı ismi ALİ KAVAS  pozisyonda çaresiz kalıyordu.
4-3 Maçın sonlarına doğru ATLETİCO JUNIOR  oyuna ikinci yarı giren BARIŞ KAVASLAR ve GÖKHAN ZAMUR öyle goller kaçırıyor diki  takım arkadaşları saç baş yoluyordu. Son 5 dakikası ALİ KAVASIN yıldızlaştığı bu FİNAL maçı niteliğinde olan müsabakadan  galip gelen takım ATLETİCO JUNIOR takımı olurken  her iki takımda oynadıkları futboldan dolayı tebrik ediyoruz.

KARAGÜMRÜK CITY : 9 -  YFA MOMENTUM : 2
Maçın başlama düdüğü çaldığında   KARAGÜMRÜK CITY  takımı  maça daha iyi başlayan takımdı.EMİR  BOSTANOĞLU ve  ADEM ALBAYRAK maçta hücum hattındaki uyumları tabelaya da yansıdı ve attıkları gollerle farkı bir anda açmasını bildiler. YFA MOMENTUM takımı ellerinden geleni yapmaya çalışsallarda rakip takımın kondisyonunun  biraz gerisinde kaldılar. KARAGÜMRÜK CITY  takımının  orta sahadaki  dinamosu YAKUP YEŞİLALTUN  orta sahadaki iki yönlü oyunu ile takımının olmazsa olmaz oyuncusuydu. BATUHAN ERGÜVEN bu maçta fazla zorlanmasada kalesinde güven veriyordu. Oyun olarak temposu düşük bir maç seyrediyorduk  , topun genelde hakimi KARAGÜMRÜK CITY  takımı olurken  hücumda EMİR BOSTANOĞLU attığı gollerle herkesi kendine hayran bırakıyordu.ADEM  ALBAYRAK hırslı oyununa 2 gol atarak görevini yerine getiriyordu . Maçın bitiş düdüğü çaldığında KARAGÜMRÜK CITY takımı maçı rahat bir şekilde kazanmasını bilirken ileriki haftalarda oynayacakları maçlar için umut tazeliyorlardı. Her iki takımda centilmenliği elden bırakmazken bizlere güzel bir maç seyrettirdiler. Maçın göze batan oyuncusu KARAGÜMRÜK CITY takımının her şeyi geçen haftanın en iyi defans oyuncusu olan EMİR BOSTANOĞLU birbirinden attığı güzel  5 golle her mevkide oynarım diyordu.

GÖZTEPE GENÇLİK: 2 -  İKİTELLİ UNITED: 20
Maçın başlama düdüğü çaldığında iki takımda atak futbolu tercih ettiler. İKİTELLİ UNITED  takımı  ONUR DURAN önderliğinde onun organizasyonunda golleri atmaya başlarken, gol makinesi HARUN ÇAKMAK gollerini atmaya devan ediyordu. Fizik olarak ETO’YA benzediği içinde arkadaşlarının ona ETO lakabı takması dikkat çekerken, kendisi attığı gollerle bu  benzetmenin hakkını veriyordu. Çok tempolu ve hızlı oynayan İKİTELLİ UNITED takımı maçın başından sonuna kadar oyunun  hakimiydi. GÖZTEPE GENÇLİK takımı as kadrodan 2 eksik oyuncusunun olmaması ve takımının hem yıldızı hem  Kaptanı  FARUK KILINÇ   cezalı olması takımlarının gerçek oyunlarının uzağında kalıyorlardı. İKİTELLİ UNITED takımın savunma oyuncusu MUHAMMET DERVİŞ takımın savunmadaki en güvenilir ismi olurken geliştirdikleri  ataklarda topu oyuna kurması ve top tekniği ile  her takımın istediği türden bir oyuncuydu. ÖMER KARATAŞ   tempolu  oyunu ile  takımlarına destek olurken ONUR  DURAN orta sahada yaptığı asistler ve attığı 4 golle takımının maestrosu gibiydi. İKİTELLİ UNITED takımın Kaptanı ve Kalecisi METİN ERDOĞAN’A fazla iş düşmese de, o kalede olduğu zaman takım arkadaşları kendini güvende hissediyordu. İki takımda yaş ortalaması genç oyunculardan kurulu olması maç temponun hiç düşmemesine neden olurken  , İKİTELLİ UNITED takımı dur durak bilmeyen ataklarıyla 2 ZİGANA HALI SAHA TURNUVASINDA en çok gol atan takım oldular 20 golle şu an rekor onların elinde. Maçın bitiş düdüğü çaldığında 20-2 ile çok çılgın bir skor vardı. Buda İKİTELLİ UNITED  takımın  hücum hattının ne kadar iyi bir takım olduğunu bizlere  kanıtlıyorlardı .Maçın göze bata oyuncuları Orta saha oyuncusu  ONUR DURAN olurken Forvet oyuncusu HARUN ÇAKMAK (ETO) gene gollerine devam ederken gol krallığında lider durumdaydı. 

  
8965 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Forma Sponsorumuz WWW.SPORFORMA.NET